Çiftet homoseksuale në Australi mund të nisin martesat

09 janar 17:45

Çiftet e gjinisë së njëjtë në Australi mund të martohen, pasi pengesat ligjore për to janë hequr.

Martesat e homoseksualëve janë bërë të ligjshme nga sot, me mbështetje të madhe të Parlamentit të Australisë.

Qeveria konservatore e Australisë ka bërë një anketë jo të detyrueshme për martesat e homoseksualëve dhe është zotuar se do ta kalojë legjislacionin për këtë çështje nëse australianët e mbështesin atë.

Ligjëvënsit e kanë miratuar masën muajin e kaluar, pasi 62 për qind e australianëve u kanë dhënë dritën jeshile martesave të seksit të njëjtë. (Rel)

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka bërë fajtore Lidhjen…