City nuk gabon, ‘viktima’ e radhës është Bournemouthi

01 dhjetor 2018 | 18:31

Manchester City e ka mposhtur Bournemouth (3-1), në ndeshjen e vlefshme në Premier Ligë.

Në minutën e 16-të, Bernardo Silva e ka shënuar golin e parë në ndeshjen, por Bournemouthi nuk dorëzohet dhe barazon rezultatin nëpërmjet Wilsonit.

Vendasit në pjesën e dytë dominuan plotësisht duke kaluar në epërsi me golin e  Sterlingut, kurse golin e tretë e shënoi Gundogan.

Rezultatet

Crystal Palace – Burnley                                                2-0
Huddersfield Town – Brighton & Hove Albion         1-2
Leicester City – Watford                                                2-0
Manchester City – AFC Bournemouth                        3-1
Newcastle United – West Ham United                       0-3

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Arsimit dhe Shkencës në Britaninë e Madhe, Sam…