Dalin rezultatet e para: nga maqedonasit prin VMRO-ja, nga shqiptarët Bujar Osmani

24 prill 2024 | 20:50

Këto janë rezultatet e para të publikuara nga Komisioni Shtetrorë i Zgjedhjeve.

Sipas kësaj liste, e para del të jetë Siljanovska nga VMRO, derisa ndiqet nga Bujar Osmani nga Fronit Evropian. Pas tij vjen Pendarovski nga LSDM i ndjekur nga Arben Taravari nga VLEN.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, James O'Brien,…