Danielsson: Kushtet për liberalizimin e vizave, demarkacioni dhe luftimi i korrupsionit

14 shkurt 17:46

Drejtori i përgjithshëm për fqinjësi dhe negociata për zgjerim i Komisionit Evropian, Christian Danielsson, pas takimit me kryeministrin Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova i ka edhe dy kushte për t’i plotësuar për liberalizimin e vizave, atë për demarkacionin me Malin e Zi dhe luftimin e korrupsionit.

Sipas tij nëse këto dy kushte plotësohen, atëherë mund të vazhdohet përpara.

Në këtë kontekst ai ka thënë se BE-ja do ta përkrah Kosovën në agjendën e saj të reformave.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në…