Dardan Molliqaj: Albin Zajednica: “Po ka Asociacion”

22 mars 23:14

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Albin Kurti se në marrëveshjen e pajtimit me presidentin serb, Aleksandër Vuçiq në Ohër bën pjesë edhe Asociacioni i komunave me shumicë serbe.

“Albin Zajednica: ‘Po ka Asociacion’. PSD: ‘Ka protesta’. E shtunë, ora 14:00, shihemi n’sheshin ‘Zahir Pajaziti'”, ka shkruar Molliqaj në “Facebook”.

“Ka asociacion, neni 10 thotë që të dyja palët e konfirmojnë obligimin e tyre për t’i zbatuar marrëveshjet e kaluara për të cilat ngelen valide dhe të obligueshme”, ka theksuar kryeministri Albin Kurti në RTK.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Analisti Jusuf Thaçi, ka thënë se qeveria nuk ka më…