Dasma më e çuditshme në botë: Pa çiftin, dasmorët festojnë në livestream

07 shkurt 11:26

Martesat nuk shkojnë gjithmonë ashtu siç planifikohen, por teksa shpërthimi i koronavirusit vazhdon të rritet, një dasmë u zhvillua pa praninë e dhëndrit dhe nuses.

Çifti nga Singapori, Joseph Yew dhe Kang Ting, u rikthyen nga një udhëtim në Kinë, pak ditë para martesës së tyre. Kur të ftuarit shprehën shqetësime për pjesëmarrjen, çifti gjeti një mënyrë për t’i qetësuar. Vetë çifti nuk mori pjesë në dasmë, por nëpërmjet një komunikimi direkt me video përshëndetën të ftuarit dhe mbajtën një fjalim, shkruan “BBC”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Trajneri i Werder Bremenit, Florian Kohfeldt, e ka ngritur në…