Daut Haradinaj zgjedhet kryetar i degës së AAK-së në Deçan

02 mars 2019 | 17:04

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) në Deçan, ka mbajtur Kuvendin e tetë zgjedhor, në të cilin ka rizgjedhur Daut Haradinajn kryetar të kësaj dege.

Deputeti Daut Hardinaj ka theksuar se ndihet krenar për punën që e kanë bërë në këto vite dhe se suksesi është i përbashkët i të gjithëve.

“Unë kam pas nderin me punu për këto tre vite e gjysmë në degën e Aleancës dhe është e vërtetë që suksesi i përbashkët e kemi arritur, sot udhëheqë qeveria, udhëheq Bashkim Ramosaj në komunë. Po në të njejtën kohë gjithë kandidatët për deputetë nga Deçani janë zgjedhur”, ka deklaruar Daut Haradinaj.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka dekoruar ministrin e Diasporës…