Demaliaj: Kurti e Mustafa dëshirojnë t’i bllokojnë mbi 600 mijë qytetarë të Dukagjinit

07 shkurt 21:37

Deputeti i AAK-së në Kuvendin e Kosovës, Shkumbin Demaliaj e ka akuzuar kryeministrin Albin Kurti dhe partnerin e tij qeverisës nga LDK-ja, Isa Mustafa, se po duan që Rrafshin e Dukagjinit ta konsiderojnë si geto.

Postimi i plotë i Demaliajt pa nderhyrje: 

Qeveria e re e Albinit, së bashku me LDK-në e Isa Mustafës, duan që Regjionin e Rrafshit të Dukagjinit ta konsiderojnë si GETO duke promovuar moszhvllim të asaj zone..!! Jo AUTOSTRDË , jo zhvillim, jo pjesëmarrje në qeveri ..!! Qeveria Kurti – LDK dëshiron ti bllokoj mbi 600 mijë qytetarë të Dukagjinit..!!

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti Hashim Thaçi sonte në ‘A Show’, duke komentuar heqjen…