Demir Lima viziton Konsullatën e Kosovës në Shtutgart, njoftohet për ofrimin e shërbimeve

21 gusht 2019 | 15:13

Demir Lima, anëtar i Kryesisë së Nismës Socialdemokrate Dega në Prishtinë ka vizituar Konsullatën e Kosovës në Shtutgart ku është njoftuar nga afër për gjendjen e qytetarëve të Kosovës në këtë qytet si dhe për kushtet dhe mundësitë e kësaj zyre për ofrimin e shërbimeve të qytetarëve të vendit.

“Sot, isha në vizitë në Konsullatën e R. Kosovës në Shtutgart. Vizitova konsullin, mikun tim, z. Kadri Gërvalla, i shpreha urimet e mija, falënderimin për përfaqësimin dinjitoz të Konsullatës në shtetin Gjerman! Z. Gërvalla gjatë tërë jetës së tij është përkushtuar dhe angazhuar për çështjen tonë kombëtare, prandaj edhe them: ‘është njeriu i duhur në vendin e duhur’”, ka shkuar Dema në llogarinë e vet në “Facebook”.

Fotografia e Demir Lima

Fotografia e Demir Lima

Fotografia e Demir Lima

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi së bashku…