Deputetja e AAK-së: Projektligji për Byronë shtetërore i shkel të gjitha të drejtat e njeriut

07 korrik 13:26

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Albana Bytyqi,  ka folur për Projektligjit nr.08/L-121 për Byronë shtetërore për verifikimin dhe konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme.

Ajo këtë projektligj e ka konsideruar si shkelje të të drejtave të njeriut. Bytyqi ka thënë se ky projektligj ka mangësi të shumta.

“Projektligji për Byronë shtetërore i shkel të gjitha të drejtat e njeriut dhe shohim se ka mangësi të shumta në formën që na është prezantuar”, është shprehur ajo.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Manchester United pritet të mbetet duarthatë lidhur me transferimin e…