Deputetja e VV-së: Qeveria do të dalë faqebardhë, opozita e bashkuar kundër saj, siç i leverdisë Serbisë

06 nëntor 18:07

Deputetja e VV-së, Tinka Kurti, ka thënë se askush nuk po lutë për unitet por që unitet pati nga opozita kundër Qeverisë, që i leverdisë Serbisë në këto momente.

Përmes një postimi në Facebook, ajo ka thënë se Qeveria e Kosovës do të dalë faqebardhë pasi është në të drejtën e saj dhe e ka mbështetjen unitare të qytetarëve.

Postimi i saj i plotë:

Në fund askush nuk po lutë për unitet. Shkrepeni krejt arsenalin këtu. Mos e ruani asnjë fishek. Por çështja e unitetit u tematizu pikërisht se pati unitet të krejt opozitës. Pra, unitet kundër Qeverisë së Kosovës e bash qysh i lëverdis Serbisë në këto momente.

Sidoqoftë, Qeveria e Kosovës do të dalë faqebardhë. Jo veç pse ka fuqinë e plotë si shtet por se është krejtësisht në anën e drejtë e demokratike. Dhe shumë e rëndësishmja, e ka mbështetjen unitare të qytetarëve.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
“Moska e ndez konfliktin në Kosovë”. Ky është titulli i…