Dështon miqësorja Kosovë – Iran

31 maj 2018 | 15:43

Ndeshja miqësore në mes Përfaqësues së Kosovës dhe Iranit nuk do të zhvillohet.

Lajmin për dështim e kësaj ndeshje e ka bërë Federata e Futbollit të Kosovës (FFK). “Më Iranin kishte një pajtueshmëri që ndeshja të zhvillohet në Stamboll, në fund kushtet që u parashtruan nuk ishin të aceptueshme për FFK-në  që ndeshja të zhvillohet pa shikues. Kjo nuk i kontribuon afirmimit dhe fundja futbolli luhet për shikues, ndaj edhe morëm vendim ta anulojmë këtë ndeshje. Përfaqësuesja e Kosovës do të kthehet në Kosovë të shtunën më 2 qershor”, thuhet në njoftimin e FFK-së.

Redaksia online
(e.r. / epokaere.com)

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Zlatan Ibrahimoviq ka treguar edhe njëherë vlerat e tij në…