Disa aktivistë të Vetëvendosjes në Mitrovicë i bashkohen PDK-së

25 gusht 2019 | 13:43

Anëtarët e kryesisë dhe kuvendit të Vetëvendosjes nga fshati Kçiq i Madh i komunës se Mitrovicës i janë bashkuar degës se PDK-së në Mitrovicë. Kryetari i kësaj dege, Bedri Hamza, u ka urua mirëseardhje ish anëtarëve të LV-së, duke ua  shpërndarë edhe librezat e anëtarësisë.

Anëtarët e rinj të DPK-së janë zotuar se do të punojnë maksimalisht për ta mbështetur liderin e PDK-së, Kadri Veseli, në garën për kryeministër në zgjedhjet e parakohshme.

 “Partisë Demokratike në Mitrovicë sot i janë bashkuar anëtarë të kryesisë dhe kuvendit të Vetëvendosjes nga fshati Kçiq i Madh! Në zyret e selisë në Mitrovicë, kryetari i degës z. Bedri Hamza, ju uroj mirëseardhje dhe i falënderoj për besimin duke ju shpërndarë edhe librezat e anëtarësisë. Anëtarët e rinj shprehën respektin dhe besimin maksimal për kryetarin, z. Hamza, dhe u zotuan se do të punojnë maksimalisht për ta mbështetur kryeministrin, Kadri Veseli”, është thënë në njoftimin për medie të kësaj dege.

Image may contain: one or more people, people standing and indoor

Image may contain: 4 people, people standing

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Lideri i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka marrë pjesë në…