Dita Botërore e Lirisë së Shtypit, gazetarët sot protestojnë

03 maj 08:11

Me rastin e shënimit të Ditës Botërore të Lirisë së Shtypit, Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) ka paralajmëruar protestë me moton “Mosndëshkimi vret lirinë e shprehjes”.

AGK përmes kësaj ftese po ashtu ka shfaqur orientimin e saj për të përmirësuar dhe rritur bashkëpunimin me institucionet e sigurisë dhe drejtësisë.

Protesta do të mbahet në sheshin “Zahir Pajaziti” prej orës 11:00.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sot në Kosovë do të jetë mot me diell kurse…