Dita e pestë e Botërorit, në fushë Suedia, Belgjika dhe Anglia

18 qershor 2018 | 11:25

Suedia do të debutojë sot në Botërorin e Rusisë me ndeshjen ndaj Koresë së Jugut.

Për skuadrën skandinave, kjo është pjesëmarrja e 12 në Kupën e Botës dhe rezultatin më të mirë ka vendin e tretë në vitin 1958.

Në orën 17:00 do të vihen përballë Belgjika e Panamaja.

Për skuadrën belge kjo është pjesëmarrja e 13 në Kupën e Botës.

Vëmendja më e madhe e ditës së pestë do të jetë sfida e orës 20:00 mes Tunizisë dhe Anglisë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Të paktën nëntë turistë janë plagosur pasi një çati u…