Ditari që ‘fsheh’ 260 kamionë me ar

11 mars 2019 | 11:40

Ditari i kohës së luftës, i një oficeri nazist, pretendon se qindra kamionë të mbushur me ar dhe sende të tjera me vlerë janë fshehur nëpër Poloni, raportojnë mediet në këtë shtet.

Ditari i shkruar nga oficeri i Stasit, Egon Ollenhauer, thotë se Adolf Hitleri urdhëroi që 260 kamionë të ngarkuar me thesare të fshihen në 11 vende në Poloni për t’i fshehur ato nga Ushtria e Kuqe Sovjetike.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Momenti i pabesueshëm ka ndodhur në brigjet e Port Elizabeth…