Dortmundi, favorit për transferimin e Brandtit

19 mars 13:06

Ylli i Bayer Leverkusenit, Julian Brandt, ende nuk ka dhënë sinjale për ta rinovuar kontratën me skuadrën e Leverkusenit.

Klauzola prej vetëm 25 milionë eurosh në kontratën me klubin, dhe potenciali i madh si futbollist, ka bërë që shumë klube si Atletico Madridi, Borussia Dortmundi dhe Real Madridi të shfaqin interesim për transferimin e tij.

“Kicker” raporton se favorit për transferimin e mesfushorit gjerman është skuadra e Dortmundit.

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Serbia po vazhdon të insistojë tek Bashkimi Evropian (BE) që…