Dortmundi planifikon rikthimin e Sanchos

23 gusht 2023 | 15:52

Jadon Sancho pas dy viteve të kaluara te Manchester United mund të largohet nga  “Old Trafford”.

“Djajtë e Kuq” kanë paguar 85 milionë euro për transferimin e tij, por Sancho nuk arriti të dëshmon tërë cilësitë që posedon. “Sky Sport” ka raportuar se Borussia Dortmund ka shprehur interesim për rikthimin e Sanchos në “Signal Iduna Park”.

Megjithatë verdhezinjtë nuk janë të gatshëm të shpenzojnë këtë verë ndonjë shumë për anglezin, por duan huazimin e tij me mundësi blerje pas një viti.

23-vjeçari ka shkëlqyer në kohën kur ishte pjesë e Dortmunditku nga 137 ndeshje zyrtare sa ka zhvilluar ka realizuar 50 gola dhe ka asistuar 64 herë.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ymri Feka B.I shpall të pavlefshme certifikaten e biznesit me…