Ducati prezanton motorin e ri

15 janar 2018 | 17:13

Ducati ka prezantuar motorin e ri me të cilin Andrea Dovizioso dhe Jorge Lorenzo do të garojnë në MotoGP këtë vit.

“Me një Andrea Dovizioso nënkampion bote, i aftë për rezultate të jashtëzakonshme që kanë treguar talentin e tij të nënvlerësuar nga shumë persona dhe me një Jorge Lorenzo që në pjesën e fundit të sezonit tregoi shpejtësi, jemi gati për një vit madhështor”, ka thënë administratori i deleguar i skuadrës italiane, Claudio Domenicali.

Motori i prezantuar në Bolonjë, sipas pilotëve, do të jetë i aftë për të luftuar seriozisht për titullin kampion me japonezët Honda e Yamaha.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nën udhëheqjen e kryetarit të komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri,…