Duka rizgjidhet kryetar i FSHF-së

07 shkurt 13:34

Armand Duka është rizgjedhur për herë të pestë në krye të Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF), pas votimit të mbajtur ditën e sotme në Asamblenë e 7 të Përgjithshme Zgjedhore.

Në raundin e parë të votimit, asnjëri nga 3 kandidatët nuk mundi të merrte 2/3 e votave, Armand Duka në votimin e dytë ka siguruar mbi 50% të votave duke siguruar edhe mandatin e tij të pestë. Armand Duka ka marrë 38 vota në raundin e dytë, ndërsa rivali i tij Bashkim Fino ka marrë 24 vota, ndërsa 3 të tjera rezultuan të pavlefshme. Në raundin e parë, Armand Duka, mori 39 vota, ndërsa Bashkim Fino ka marrë 22 vota dhe 4 vota u shpallën të pavlefshme. Asnjë votë për kandidatin tjetër Shpëtim Hala. “Jam i lumtur për mbështetjen që më keni dhënë”, ka thënë Duka. (TopChannel)

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Albin Tahiri është skitari që do ta përfaqësojë Kosovën në…