Dukagjini befason Malishevën

22 tetor 2023 | 15:19

Dukagjini ka bërë të pamundurën duke i shënuar katër gola në pjesën e dytë, për ta mposhtur Malishevën 4:3.

Pas pjesës së parë, vendasit ishin duke fituar me rezultat 2:0.

Altin Aliu ishte ai që e zhbllokoi rezultatin në minutën e 12-të, derisa Elom Nya-Vedji e dyfishoi epërsinë e Malishevës.

Dukagjini mendoi se kishte arritur ta ngushtonte epërsinë me golin e Santos, por kjo gol u anulua.

Megjithatë mysafirët nuk u dorëzuan dhe shënuan katër herë në pjesën e dytë për të marr pikët e plota.

Zulfiji fillimisht zvogëloi rezultatin në 2:1, përpara se Junior të barazonte 2:2.

Dukagjini nuk u ndal me kaq dhe Santos, gjeti rrjetën për të dytën herë, por kësaj radhe goli nuk u anulua.

Mërlaku e vulosi rikthimin e Dukagjinit në minutën e 76-të.

Malisheva nuk u dorëzua dhe shënoi edhe një gol, për rezultatin përfundimtar 4:3 me anë të Hazrollajt.

Malisheva mbetet në vendin e pestë, derisa Dukagjini ngritët në të gjashtin.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim deputeten…