Duranti: Basketbolli më ka shpëtuar jetën

10 qershor 2018 | 16:38

Kevin Durant është padyshim protagonisti kryesor i fitimit të titullit kampion në NBA nga skuadra e Golden State, një basketbollist që ka bërë diferencën në parket me paraqitjet e tij, duke fituar edhe trofeun MVP të finaleve.

“Jam i lumtur, pasi ky sport më ka shpëtuar jetën, jo vetëm mua por edhe familjes time. Do t’i jem përjetë mirënjohës basketbollit”, u shpreh Kevin Durant.

“Kam shokë skuadre fantastikë dhe jam i lumtur që bëj pjesë në këtë grup. Deri më tani, rrugëtimi për mua ka qenë fantastik dhe shpresoj t’i përjetoj këto emocione edhe në të ardhmen”, tha më tej Kevin Durant, që e ka rritur ndjeshëm nivelin e ekipit të Golden State, që kur mbërriti në këtë skuadër dy vite më parë”, ka deklaruar Durant.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka bërë homazhe para trupit…