Dy pacientë me Covid-19 në gjendje të rëndë

18 qershor 2020 | 13:04

Klinika Infektive e Qendrës Klinike dhe Universitare të Kosovës ka dhënë detaje lidhur me gjendjen e pacientëve që po trajtohen në këtë klinikë.

Sipas doktoreshës Sadije Avdiu, se aty po trajtohen gjithsejtë 78 pacientë.

Ajo për “Klan Kosova” tha se 58 pacientë janë pozitivë me Covid-19.

“Nga 58 pacientë me Covid-19, 33 janë në gjendje stabile, 24 po trajtohen me oksigjeno-terapi, dhe dy nga pacientët janë në gjendje më të rëndë në mjekimin intensiv”.

Avdiu ka theksuar se Klinika Infektive është në pritje të rezultateve edhe për 20 raste.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Bordi i FIBA Evropës ka vendosur për datat e sakta…