Dy urat gjigante në Turqi vishen me flamurin e Kosovës

17 shkurt 21:14

Ura ‘Fatih Sulltan Mehmet’ dhe ajo e ‘Yavuz Sulltan Selimit’, sonte po ndriçojnë me ngjyrat e flamurit të Kosovës.

Kjo për shkak se Kosova feston 12-vjetorin e Pavarësisë.

 

 

Këtë e ka bërë të ditur Ambasada e Kosovës në Turqi. Po ashtu sonte me ngjyra të Kosovës është ndriçuar edhe kulla ‘Atakule’ në Ankara./Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Amir Rrahmani beson se Përfaqësuesja e Kosovës në futboll mund…