E harruan në furgonin e çerdhes, vdes njëvjeçja në ShBA

23 gusht 2023 | 08:14

Një vajzë njëvjeçare ndërroi jetë pasi u la brenda furgonit të një çerdhe në një nga ditët më të nxehta të vitit dhe drejtuesi i furgonit u arrestua, tha policia në Nebraska të martën.

Oficerët dhe mjekët morën një telefonatë nga një çerdhe Kidz of the Future Childcare në Omaha për një foshnjë që nuk reagonte brenda furgonit, tha policia. Sipas zyrtarëve vajza ka ndërruar jetë në ditën më të nxehtë të vitit ku temperaturat arritën në 43 gradë.

Fëmija ndërroi jetë në spital, tha policia.

Policia lëshoi ​​një deklaratë të martën duke thënë se një burrë 62-vjeçar që drejtonte furgonin u arrestua me dyshimin për neglizhencë të fëmijës që rezultoi në vdekje.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sipas një njoftimi për shtyp nga Zyra Federale e Statistikave…