Edhe skitari Albin Tahiri në Lojërat Olimpike Pekin 2022

17 janar 17:24

Albin Tahiri ka njoftuar se do të marrë pjesë në Lojërat Olimpike Pekin 2022, në katër disiplina.

Këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në  rrjetin social “Facebook”.

“Tashmë është zyrtare. Sot ka përfunduar cikli olimpik kualifikues dhe jam në gjendje të garoj në katër disiplina. Fatkeqësisht e humba vetëm në super g për vetëm 2,59 pikë FIS, por nga ana tjetër jam shumë krenar për renditjen time në zbritje (pozicioni 316 në botë), i cili më vendosi nën top 500 dhe më kualifikoi automatikisht në Pekin 2022”.

“Më duhet të falënderoj të gjithë personat në Komitetin Olimpik të Kosovës dhe Federatën Skitare të Kosovës që më dhanë edhe një mundësi për të marrë pjesë në Olimpiadë për herë të dytë dhe natyrisht familjen time dhe dashurinë time që më kanë përkrahur gjatë gjithë këtyre viteve. Do të përpiqem t’jua kthej këtë të preferuar me paraqitjet e mia më të mira sa të jetë e mundur. Dhe më e mira është që këtë herë nuk jam vetëm, a nuk është kështu Kiana Kryeziu?”, ka shkruar Tahiri në rrjetin social Facebook.

Në Lojërat Olimpike Pekin 2022 do të marrë pjesë gjithashtu edhe skitarja Kiana Kryeziu, e cila, para disa ditëve, e arriti normën olimpike për t’u kualifikuar.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Policia e Kosovës i ka shqiptuar gjobë prej 300 eurove…