Emisari amerikan: Asociacioni do të ndodhë, pyetja e vetme është me kë

06 qershor 16:00

Emisari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka thënë se Asociacioni i komunave me shumicë serbe do të bëhet, duke mos e përjashtuar mundësinë që kjo të ndodhë me një kryeministër tjetër dhe jo Albin Kurtin.

Escobari në një takim me gazetarë ka thënë se “kemi disa sfida në marrëdhëniet me kryeministrin”.

“Do të ndodhë. Pyetja është, me kë?”. “Duhet të fillojmë tani”, ka thënë Escobari.

Diplomati amerikan ka thënë se “duhet të ecim përpara” dhe se Kosova do të përfitojë nga ky proces.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nesër, e mërkurë, Kuvendi i Kosovës do të vazhdojë me…