Erikseni nuk do te largohet nga Interi

28 janar 13:06

Christian Erisken raportohet se ka bindur trajnerin Antonio Conte që të mos e largojë nga klubi, raporton “Il Corriere dello Sport”.

28-vjeçari ka qenë i lidhur për një rikthim në Ligën Angleze javët e fundit, me klubet e interesuara Tottenham, Arsenal dhe Leicester. Përveç kësaj, ardhja e Mauricio Pochettino në Paris Saint-Germain, ndezi thashethemet për një ribashkim të mundshëm në kryeqytetin francez.

Eriksen shënoi fituesin në Derbin della Madonnina, kur Interi mundi Milanin 2-1 për të vendosur një gjysmëfinale kundër Juventusit. Raporti pretendon se Inter nuk po konsideron një shitje këtë dimër dhe Eriksen duhet të qëndrojë i vendosur në fund të fundit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Këngëtarja e njohur, Arta Bajrami, ka publikuar së fundmi në…