Estonia dhe Luksemburgu urojnë Kosovën për 10-vjetorin e Pavarësisë

20 shkurt 2018 | 17:16

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë me dije se ka pranuar urime nga kryeministri i Estonisë, Juri Ratas  dhe nga ai i Luksemburgut,  Xavier Bettel, me rastin e dhjetëvjetorit të Pavarësisë së Kosovës.

“Sot kisha kënaqësinë të pranoj urime për dhjetëvjetorin e pavarësisë së Kosovës, nga homologët e mi të dy shteteve mike, Estonia dhe Luksemburgu”, ka shkruar Haradinaj në llogarinë e vet në “Facebook”.

No automatic alt text available.Image may contain: text

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në një intervistë ekskluzive për “Top Channel”, kryeministri Edi Rama,…