Etrit Berisha zëvendëson Reinan te Napoli

04 janar 2018 | 21:59

Napoli kërkon t’ia besojë portën Etrit Berishës. Pasi Atalanta arriti të eliminonte Napolin nga Kupa e Italisë mesa duket të dyja skuadrat do të përballen sërish. Këtë herë jo në fushën e blertë, por në tavolinën e rrumbullakët.

Shkak është gardiani kuqezi, Etrit Berisha i cili jo në pak raste është shfaqur si asi nën mëngë për portën e Atalantës, ku me pritjet e tij ka ndihmuar shumë skuadrën, transmeton Supersport.

Një gjë të tillë e vërtetoi edhe në sfidën ndaj Napolit. Drejtuesit e klubit jugor kanë krijuar bindjen se ish-portieri Lazios është pasuesi ideal i Pepe Reinas me spanjollin që ka një kontratë që skadon në qershor.

Kjo nuk është hera e parë që portieri nga Prishtina kërkohet nga skuadra ku luan dhe një tjetër lojtar kuqezi siç është Elseid Hysaj.

Ekipi i drejtuar nga Maurizio Sarri tentoi të siguronte shërbimet e Berishës dhe sezonin e kaluar, por marrëveshja në fund nuk u arrit. Ndërkohë që këtë herë situata mund të marrë një tjetër rrjedhë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Futbolli anglez jo vetëm që është më i preferuari në…