‘Euro 2020’ / Sulmuesi i Francës në dyshim për përballjen me Gjermaninë

11 qershor 12:22

Konkurrenca për fitimin e “Euro 2020” është e madhe, por Franca konsiderohet nga të gjithë si skuadra favorite. Kamionët në fuqi të botës janë pjesë e grupit F. Përballë janë kombëtare si Gjermani, Portugalia dhe Hungaria.

Dueli i parë do të luhet më 15 qershor ndaj skuadrës së Joachim Low në “Allianz Arena” të Mynihut. Ndeshje që Antoine Griezmann rrezikon ta humbasë. Sulmuesi i Barcelonës ka ndjerë shqetësime fizike dhe ka humbur seancën e fundit stërvitore.

Griezmann ka ndjerë probleme në pulpë dhe nuk është stërvitur me shokët e skuadrës. Trajneri Didier Deschamps shpreson ta ketë gati për ndeshjen ndaj Gjermanisë, por gjithçka varet si do të shkojë rikuperimi i 30-vjeçarit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shefi i grupit parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, i është…