Familja Mirena përkujton 16 burrat e vrarë nga forcat serbe

21 prill 2019 | 13:18

Familja Mirena nga Nakarada e Fushë Kosovës, ka përkujtuar 20-vjetorin e masakrës ndaj familjarëve të tyre.

16 meshkuj të kësaj familje ishin nxjerrë nga shtëpitë e tyre nga forcat serbe, për t’u vrarë më pastaj.

Familjarët edhe këtë përvjetor janë ndjenë të zhgënjyer që askush nuk është dënuar për vrasjet e familjarëve të tyre.

Homazhe tek varrezat e tyre  përpos familjarëve kanë bërë deputeti i  Vetëvendosjes, Liburn Aliu dhe zyrtari i kësaj lëvizje, Avni Zogjani.

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
“Mëkati josh, premton gjëra të lehta dhe të gatshme, mirëqenien…