Familja nga Peja kërkon ndihmë për djalin e tyre 2-vjeçar që i duhet transplant i veshkës

01 mars 2024 | 14:08

Familja Zhara nga Peja ka kërkuar ndihmë për djalin e tyre dyvjeçar Leart Zharan, të cilit i duhet transplanti i veshkës.

Nëna e tij, Yllka Rexhepi-Zhara në një prononcim për Klankosova.tv ka thënë se Learti është duke u trajtuar në Turqi që dy muaj.

Për ta vazhduar trajtimin mjekësor të Leartit, familja Zhara theksoi se duhen edhe 40 mijë euro, shifër të cilën nuk mund ta përballojnë.

Më poshtë mund ta gjeni postimin e plotë të saj:

Apel për ndihmë

Te dashur familjar miq shoke dashamire djali jone Leart Zhara është duke u trajtuar ne Turqi qe 5 javë, Learti në Turqi është diagnostifikuar me diagnozën HUS – Hemolitik syndrom, kjo është sëmundje shume e rrezikshme që i sulmon te gjitha organet, djalit tone Leartit ja ka sulmuar veshkat dhe janë shume te dëmtuara .

Per ta vazhduar trajtimin mjekësor deri ne transplant na nevojiten edhe 40.000 Euro .

Për ne si familje kjo shume është e papërballueshme, lusim te gjithë ata qe kane mundësi te na ndihmojnë për trajtimin e vazhdueshëm të Leartit .

Ju lutem shpërndajeni sa me shume

Nr: xhirollogarisë 2031000153888570 Teb Bank

Nr e telefonit : 044793179 049167126

Na kontaktoni ne Viber dhe Whatsapp

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti aktual i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, të premten…