Fatmire Mulhaxha-Kollçaku thotë se u keqinterpretua për UÇK-në

16 shkurt 12:18

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Mulhaxha-Kollçaku thotë se është keqinterpretuar sa i përket UÇK-së, pasi thekson se vetëm ka cituar një analist serb, për të treguar se sa shumë kundërshtarë ka Albin Kurti.

Kollçaku ka shkruar në llogarinë e vet në “Facebook” se një citat i postuar nga mediat serbe se ardhja e Albin Kurtit paraqet rrezik për Serbinë dhe me gjerë nuk ishin fjalë të saja por vetëm citim se sa shumë ka kundërshtarë të tij.

Postimi i plotë i tij:

PËR ATA QË NUK I LEXOJNË POSTIMET DERI NË FUND

INFORMIM PËR KEQDASHËSIT DHE KEQINTERPRETUESIT E NJË CITATI, KU ALBIN KURTI PARAQITET SI RREZIK PËR SERBINË DHE MË GJERË

Një citat i postuar nga mediat serbe se ardhja e Albin Kurtit paraqet rrezik për Serbinë dhe me gjerë nuk ishin fjalë të mia, patjetër, por vetëm citim se sa shumë ka kundërshtarë të tij.

Asnjë fjalë nuk është e imja në atë citim.

PËR TË GJYKUAR KËTË CITAT, ku kinse duke e lavdëruar Albinin, flitet me gjuhën e urrejtjes, e kam cekur në fund:

Në fakt të “kërcënuar” mund të ndihen vetëm ata që flasin dhe sundojnë me veprimet dhe GJUHËN E URREJTJES.

Çdo interpretim tjetër është i qëllimshëm dhe dashakeq, sepse opinionet e mia dihen botërisht, e sidomos për luftën e shenjtë të UÇK-së dhe gjithë popullit shqiptar.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
OVLUÇK-ja në Pejë ka reaguar ndaj deputetes së LV-së, Fatmire…