Ferizaj nuk ia del ndaj Maccabit

01 tetor 2023 | 22:22

Ndonëse janë angazhuar maksimalisht, hendbollistet e Ferizajt janë ndalur në raundin e dytë të Kupës Evropiane. Të dielën Ferizaj e luajti ndeshjen e dytë me skuadrën izraelit Maccabi Arazim Ramat gan. Skuadra izraelite fitoi në “Bill Clinton” me rezultat 33:24. Dallimi i madh në rezultat u bë në minutat e fundit. Pjesa e parë përfundoi 16:13 për Maccabin.

Lëndimi i portieres së Ferizajt, Kaba Teninke, në minutat e parë, e ka pasur ndikimin e madh në rezultat. Teninke të shtunën shkëlqeu, por për fat të keq u lëndua herët të dielën.

Amanda Stein u dallua te Ferizaj me nëntë gola. Shtatë i kishte Amanda Lemos, ndërsa tri i shënoi Luljeta Esati.

Ferizaj ka bërë hap të madh para në krahasim me paraqitjet e kaluara në gara evropiane. Tashmë ka një skuadër garuese që pritet të rivalizojë skuadrat tjetër në garë për titull dhe për kupë të Kosovës.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në fshatin Brus të Lipjanit po konsiderohet se ka elemente…