Feronikeli sulmin më të mirë në Superligë, Ferizaj më të dobëtin

05 dhjetor 13:07

Feronikeli doli nënkampione vjeshtore në IPKO Superligën e Kosovës në futboll, por është skuadra më sulmin më të mirë.

Kjo skuadër ka realizuar 29 gola, tri më shumë se Llapi që është në vendin e dytë.

Skuadra e Ferizajt është ajo që ka shënuar më se pakti gola në vjeshtë. Kjo skuadër realizoi vetëm nëntë gola në 17 ndeshjet e zhvilluara.

Lista e skuadrave

 1. Feronikeli           29 gola të shënuara
  2. Llapi               26
  3. Drita               25
  4. Prishtina        23
  5. Drenica           22
  6. Trepça ’89      22
  7. Flamurtari      20
  8. Liria                 20
  9. Gjilani              17
  10. KEK-u            17
  11. Ballkani         16
  12. Ferizaj           9

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ajo është kujdesur gjithmonë që të tërheqë vëmendjen dhe mbrëmja…