Fillojnë mbjelljet e sezonit vjeshtor në kryeqytet

22 nëntor 2018 | 15:23

Ndërmarrja “Hortikultura” ka filluar të enjten mbjelljen e fidanëve dekorativë nëpër lagje të kryeqytetit si dhe nëpër oborre të institucioneve publike.

Komuna e Prishtinës ka bërë me dije se do të mbillen 900 drunj të rinj në oborre të shkollave, çerdheve, QMF-ve, në hapësirat publike në “Breg të Diellit”, “Kalabri”, “Lakrishte”, “Dardani”, “Ulpianë”, “Rrugën B” si dhe në hapësira të institucioneve qeveritare.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Partisë Demokratik Shqiptare (PDSh), Ragmi Mustafa, është pritur…