Fitoi “Topin e Artë” me Milanin, tash zgjidhet President i Liberisë

27 dhjetor 2017 | 14:58

Në fillim si futbollist dhe tani edhe si politikan, George Weah ka fituar në të gjithë Liberinë.

Ish-sulmuesi i Milani tani është zyrtarisht president i vendit afrikan. Fituesi i “Topit të Artë” në vitin 1995 mundi në raundin e dytë rivalin Joseph Boakai, që mbante postin e zëvendëspresidentit nga viti 2005, duke fituar 12 nga 15 rajonet e Liberisë.

“Është një emocion shumë i madh dhe dua të falënderoj pa masë popullin liberian që më nderoi duke më votuar. Kjo është një shpresë e madhe”, shkruan në llogarinë e tij në “Twitter”, ish-sulmuesi i Milanit.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një nxënëse ka mbetur e lënduar pas një zënke në…