Fjalimi i Sami Lushtakut më 28 nëntor 1998 në Prekaz (Video)

28 nëntor 11:29

“Në këtë vit jubilar, po ndaj me ju këto pamje të datës 28 Nëntor 1998 nga Prekazi, i cili për mua është përvjetori më i veçantë i Festave të Nëntorit. Kosova ishte në vlugun e luftës çlirimtare. Ne u betuam se do ta vazhdojmë çlirimin e tokave tona të pushtuara padrejtësisht. Po mbaja fjalimin më të rëndësishëm në jetën time. Fjalimin e luftës, qëndresës e të sakrificës për lirinë e Kosovës. Dhe ja dolëm mbanë!”, ka shkruar Sami Lushtaku në llogarinë e vet në “Facebook”.

“Urime Festa e Flamurit, ditëlindja e Legjendarit Adem Jashari e dalja e parë publike e UÇK-së. Kosovën e Shqipërinë i paqim përjetë”, ka shkruar Lushtaku.

Në këtë vit jubilar, po ndaj me ju këto pamje të datës 28 Nëntor 1998 nga Prekazi, i cili për mua është përvjetori më i…

Gepostet von Sami Lushtaku am Mittwoch, 28. November 2018

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ukraina ka caktuar datën e zgjedhjeve presidenciale më 31 mars…