Forca Detare shqiptare dërgon anijen e dytë në operacionet e NATO-s

20 maj 2024 | 08:17

Forca Detare shqiptare dërgon anijen e dytë në operacionet e NATO-s. Pas anijes Lissus në detin Egje, marina shqiptare do të patrullojë në Mesdhe në kuadër të operacionit FOCOPS edhe me anijen Butrinti.

Lajmi është dhënë nga ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Peleshi shkruan se “Ekuipazhi shqiptar do të kryejë detyra speciale nën Komandën e Forcave Detare të NATO-s për njohjen e situatës detare dhe ndalimin e aktivitetit të paligjshëm”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sot do të mbahet ceremonia e përurimit të renovimeve në…