Forma e mirë e Starkoshës tërheq interesimin e shumë skuadrave

28 dhjetor 2017 | 15:46

Forma e mirë në edicionin e kaluar, sidomos në këtë sezon në Serinë A nga Tomas Strakosha, ka bërë që shumë skuadra të interesohen për transferimin e tij.

Portieri shqiptar vetëm këtë sezon është aktivizuar 24 herë mes kampionatit e kupave, teksa ka pësuar 28 gola e, në 7 ndeshje, ka arritur ta mbajë portën të paprekur.

Sajti italian “calciomercato.it” raporton se Milani e konsideron Strakoshën pasardhës të Gianluigi Donnarummas, por edhe Juventusi e sheh si pasardhës të Giggi Buffonit. Skuadra tjetër që e pëlqen Starkoshën është Napoli, kurse interesim për të ka edhe nga La Liga dhe Premierë  Liga.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
KF Flamurtari i ka bërë ofertë mesfushorit Samir Sahiti, por…