Formacionet e finales Napoli – Juventus

17 qershor 2020 | 15:40

Në “Stadio Olimpico” të Romës, Napoli dhe Juventusi sonte (e mërkurë) zhvillojnë finalen e Kupës së Italisë me fillim nga ora 21:00.

Napoli u kualifikua duke eliminuar Interi, kurse Juventusi e eliminoi Milanin. Fituesi do të vendoset brenda 90 minutave. Në rast se rezultati është i barabartë, atëherë do të ekzekutohen penalltitë, duke shmangur vazhdimet.

Formacionet e mundshme:

Napoli (4-3-3): Meret; Di Lorenzo, Maksimovic, Koulibaly, Mario Rui; Fabian Ruiz, Demme, Zielinski; Callejon, Mertens, Insigne.

Juventusi  (4-3-3): Buffon; Cuadrado, De Ligt, Bonucci, Alex Sandro; Bentancur, Pjaniq, Matuidi; Douglas Costa, Cristiano Ronaldo, Dybala.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Greqia ka regjistruar relativisht pak raste me koronavirus. Sipas të…