Formacionet: Inter – Real

15 shtator 14:21

Real Madridi do të luajë në udhëtim kundër Interit, në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Këto dy skuadra u takuan në fazën e grupeve, edhe në sezonin e kaluar, por Interi e ka transformuar skuadrën e tyre pas largimit të lojtarëve kryesorë si Romelu Lukaku dhe Acfraf Hakimi në Chelsea, respektivisht në Paris Saint-Germain.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “San Siro”, me fillim nga ora 21:00.

Formacionet e mundshme:

Inter: Handanoviq, Skriniar, De Vrij, Dimarco, Darmian, Barella, Brozoviq, Calhanoglu, Perisiq, Lautaro, Dzeko.

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Militao, Nacho, Alaba, Casemiro, Modriq, Valverde, Vinicius, Hazard, Benzema.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sot ka ndërruar jetë profesori i Universitetit të Prishtinës, Dr.…