Formacionet: Juventus – Milan

16 janar 2019 | 11:55

Nga ora 18:30 do të zhvillohet ndeshja e Superkupës së Italisë në mes Juventusit dhe Milanit në “King “Abdullah Sports City”.

Juve në këtë ndeshje do të jetë pa Mario Mandzukiq, Andrea Barzagli, Medhi Benatia dhe Juan Cuadrado. Ndërsa Milanit i mungojnë Suso Lucas Biglia, Giacomo Bonaventura, Andrea Bertolacci dhe Mattia Caldara.

Formacionet e mundshme

Juventus: Szczesny; Cancelo, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro; Bentancur, Pjaniq, Matuidi; D. Costa, Dybala, Ronaldo.
Milan: Donnarumma; Calabria, Zapata, Romagnoli, Rodriguez; Kessie, Bakayoko, Paqueta; Castillejo, Higuain, Calhanoglu.

/Epoka e re/

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përsëritur edhe një herë…