Formacionet zyrtare: Brazil – Zvicër, starton Granit Xhaka

28 nëntor 16:36

Brazili dhe Zvicra do të jetë kryendeshja e ditës së sotme, e cila zhvillohet në kuadër të Grupit G në Kampionatin Botëror.

Ndeshja që fillon në ora 17:00, do të luhet në stadiumin “Stadium 974”.

Brazili është lider i grupit me tri pikë, pasi fitoi 2-0 ndaj serbëve dhe do të synojë edhe sot pikët e plota.

Në anën tjetër, ekipi që drejtohet në fushë nga Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri po ashtu ka tri pikë, pas fitores me Kamerunin, dhe në rast se fitojnë sonte, kualifikohen në fazën e eliminimit direkt.

Formacionet zyrtare:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa është shprehur e…