Formacioni i vitit në Bundesliga

21 maj 23:21

Tre lojtarë të Bayern Munchen janë zgjedhur nga “Bundesliga.de” në formacionin më të mirë në sezonin 2018-2019.

Joshua Kimich dhe David Alaba janë zgjedhur në repartin e mbrojtjes. Në mbrojtje është edhe Halstenberg.

Në sulm, Robert Lewandowski qëndron në krye së bashku me Hazard dhe Kursen. Për Dortmundin janë zgjedhur Reus dhe  Sancho. Havertz dhe Kostiç janë lojtarët e tjerë në mesfushë krahas dyshes verdhezi. Portieri më i mirë është shpallur Gulaski.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pesë persona kanë mbetur të lënduar në një aksident trafiku…