Ftesat për Jakupin, Bislimin dhe Sokolin, nga Specialja, janë ftesa të padrejta

20 korrik 21:48

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka thënë se ftesat për Jakup Krasniqin, Bislim Zyrapin dhe Sokol Bashotën, nga Gjykata Speciale për të kaluarën e tyre krenare, janë ftesa të padrejta.

“Lufta jonë ishte e drejtë, në pajtim me të gjitha normat ndërkombëtare, prandaj janë edhe të padrejta. Shpreh solidaritet të plotë me të ftuarit e këtij gjyqi, kundër ftesave të padrejta, duke qenë fuqishëm i bindur në pafajësinë e tyre”, ka shkruar Lladrovci në llogarinë e vet në “Facebook”.

Ai ka theksuar se fitoren historike të UÇK-së nuk mund ta zbeh asnjë shpifje as armik i lirisë, çlirimit dhe pavarësisë tonë.

“Ashtu siç ishim bashkë në kohërat më të vështira, edhe sot, jam bashkë me juve dhe shqetësimin Tuaj, Jakup, Bislim, Sokol!”, ka shkruar kryetari Lladrovci.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Trajneri i ri i Juventusit, Maurizio Sarri, ka thënë se…