Futsall/ Prishtina 01 fiton finalen e parë kundër Liqenit

02 qershor 22:42

Skuadra e futsallit ‘Prishtina 01’ e ka fituar ndeshjen e parë të play-offit në Superligën e futsallit të Kosovës.

Skuadra nga kryeqyteti mposhti në ndeshjen e parë finale skuadrën e Liqenit pas ekzekutimit të penalltive, me rezultat të përgjithshëm 11-10.

Kohe e rregullt përfundoi me barazim 7-7, dhe fituesi i ndeshjes së parë u dashtë të vendoset në penallti.

Ndeshja u zhvillua në ‘’Pallatin e Rinisë dhe Sporteve” në Prishtine. Ndeshja e radhës do të luhet në Drenas.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Agjencia e Statistikave të Kosovës ka publikuar Indeksin e Çmimeve…