Gafa e portierit në Kupën e Afrikës bëhet virale (video)

18 janar 11:44

Në Kupën e Afrikës nuk mungojnë gafat dhe këtë gjë e ka bërë portieri i një ekipeve pretedente për ta fituar.

Portieri i Bregut të Fildishtë, Badra Ali Sangare “tradhtoi” shokët e tij teksa bëri një gafë të pafalshme në sfidën ndaj Sierra Leone.

Kombëtarja e Bregut po udhëhiqte me rezultatin 2-1, por në minutat shtesë, Sangare ishte autor i një gafe autore nga e cila përfituan më së miri kundërshtarët duke barazuar rezultatin në 2-2.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Bazuar në raportet e datës 18 janar 2021 nga klinikat…