Gattuso, afër shkarkimit. Në opsion rikthimi i Montellas

24 dhjetor 2017 | 12:24

Gennaro Gattuso është shumë afër shkarkimit nga detyra e trajnerit në skuadrën e Milanit. Lajmi është bërë i ditur nga “Corriere dello Sport”.

Humbja e fundit e Milanit ndaj Atalantas 0-2 nuk i ka pëlqyer aspak drejtuesve të skuadrës nga “San Siro”, prandaj pritet ta largojnë edhe ish-mesfushorin nga posti i trajnerit.

Gattuso do të shkarkohet nëse nuk arrin rezultate pozitive ndaj Interit dhe Fiorentinës, kurse vendin e tij pritet të zë Vincenzo Montella.

Redaksia online
(e.r. / epokaere.com)

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Lideri separatist i Katalonisë, Carles Puigdemont, ka kërkuar nga qeveria…